Usługi

Akupunktura i medycyna Kampo znacząco różnią się od innych metod leczenia. Ważne jest, aby zrozumieć ich unikalne cechy, konkretną procedurę, którą przechodzisz, oraz czego można spodziewać się podczas i po zabiegu. Opracowałem unikalny system leczenia, który ma na celu jednoczesne złagodzenie objawów i rozwiązanie głównego problemu, zapewniając optymalne i terminowe efekty. Moja wiedza obejmuje nie tylko tradycyjną medycynę azjatycką, ale także szeroki wachlarz alternatywnych terapii oraz stosowaną fizjologię. Ta szeroka wiedza pozwala mi dostarczać unikalne spostrzeżenia dotyczące różnych schorzeń, w tym tych, które przez lata były odporne na konwencjonalne lub inne alternatywne metody leczenia.

Poprzednie doświadczenia z akupunkturą

Jeśli próbowałeś akupunktury gdzie indziej i nie zauważyłeś poprawy, nie zniechęcaj się. Mimo że nie każdy reaguje pozytywnie na akupunkturę, warto zauważyć, że w miejscach takich jak Europa, w tym Polska, praktycy o różnym wykształceniu oferują akupunkturę. Brak reakcji na zabiegi jednego akupunkturzysty nie oznacza, że inny nie jest w stanie Ci pomóc. Znalezienie „odpowiedniego akupunkturzysty” to subiektywny proces i może wymagać wypróbowania różnych specjalistów.

Akupunktura poza leczeniem bólu

Wiele ludzi, w tym niektórzy profesjonaliści medyczni, postrzega akupunkturę głównie jako tymczasową metodę łagodzenia bólu. Takie postrzeganie może wynikać z jej popularyzacji w Ameryce Północnej i Europie w latach 70. Jednakże, chociaż jest używana do kontroli bólu, głównym celem akupunktury praktykowanej w regionach takich jak Chiny i Japonia, jest zrównoważenie wewnętrznych systemów oraz rozwiązywanie podstawowych problemów zdrowotnych. Dlatego łagodzenie bólu to tylko jeden z aspektów. Akupunktura skutecznie leczy wiele schorzeń, nie tylko te związane z bólem. Światowa Organizacja Zdrowia zidentyfikowała 28 schorzeń, które można leczyć za pomocą akupunktury, w tym choroby organiczne.

Naukowy dowód na skuteczność akupunktury

Współczesne praktyki medyczne przywiązują większą wagę do medycyny opartej na dowodach (EBM) niż do indywidualnych przekonań. Ma to także wpływ na akupunkturę. W ciągu ostatniej dekady akupunktura była intensywnie testowana według zachodnich standardów badawczych.

W 1997 roku US National Institute of Health zorganizował obszerną konferencję na temat skuteczności i bezpieczeństwa akupunktury. Po konferencji zostało wydane „Oświadczenie konsensusu NIH dotyczące akupunktury”, które uznało skuteczność akupunktury w różnych schorzeniach i rekomendowało ubezpieczenie zdrowotne. Moje badania opublikowane w International Journal of Neuroscience były jednymi z tych, które zostały przeanalizowane i przyczyniły się do tego uznania.

Umieszczanie igieł

Umieszczanie igieł zależy od konkretnych objawów pacjenta. Możemy skupić się na obszarach, które prezentują objawy, ale również uwzględniamy punkty na całym ciele. To holistyczne podejście traktuje objawy jako przejawy ogólnego braku harmonii w organizmie. Powszechnie znane punkty równoważące można znaleźć na przedramionach, nogach i brzuchu.

Kompleksowość akupunktury

Akupunktura nie polega jedynie na wkłuwaniu igieł w punkty określone w podręcznikach. Reakcje różnią się znacząco w zależności od takich czynników jak umiejętności terapeuty oraz charakterystyka stymulacji (np. głębokość wkłucia, intensywność i czas trwania). Doświadczeni akupunkturzyści uwzględniają te czynniki, dostosowując zabiegi do każdego pacjenta, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Technika SES

Często stosowana przeze mnie technika SES, wspierana obszernymi badaniami japońskimi i kanadyjskimi, jest używana do zwiększenia aktywności autonomicznego układu nerwowego. Podawana na końcu sesji, SES pozytywnie wpływa na różne systemy, w tym mięśniowo-szkieletowy i hormonalny. Głębokość wkłucia igły oraz Twój oddech podczas stymulacji są kluczowe dla pożądanego efektu fizjologicznego.

Możliwe skutki uboczne

Podobnie jak każda procedura medyczna, akupunktura może mieć niekorzystne skutki. Zgłaszane problemy obejmują infekcje, uszkodzenia nerwów i obrażenia narządów. Jednak te poważne komplikacje są rzadkie,  szczególnie wśród wykwalifikowanych akupunkturzystów. Mogą również wystąpić przypadki omdlenia, zwłaszcza u osób z lękiem przed igłami, niskim ciśnieniem krwi lub tych, którzy uczestniczą w sesjach na czczo. Czasami mogą wystąpić niewielkie siniaki w miejscach wkłucia igieł. Istnieje niewielkie ryzyko poparzeń podczas zabiegów cieplnych, takich jak moksoterapia. Jednak w porównaniu z innymi metodami leczenia, akupunktura jest niezwykle bezpieczna z minimalnym ryzykiem poważnych komplikacji.

Akupunktura w ciąży

Podczas ciąży akupunktura jest generalnie uważana za bezpieczną. Jednak pewne punkty i metody mogą stanowić ryzyko, zwłaszcza we wczesnych etapach ciąży. Istnieje wiele technik akupunktury, a ich potencjalne ryzyko i korzyści mogą różnić się w zależności od terapeuty i stosowanych konkretnych metod. Miej to na uwadze, omawiając akupunkturę lub czytając na jej temat.

Konsultacje internetowe i usługi związane z receptami Kampo Medicine:

Proszę o kontakt

Sesje akupunktury w Polsce (Warszawa, Gdańsk, Kraków, Kołobrzeg):

Proszę o kontakt

Druga opinia:

Proszę o kontakt

Współpraca biznesowa i profesjonalna:

Proszę o kontakt